10 - Stín a Awnar

11. 03. 2011 | † 12. 12. 2011 | kód autora: bfH

Mia a Ed se vydali do Olivine City do PokeCentra. Sice se ještě ani nestmívalo, ale už zalezli do pokoje a vylezli jenom na večeři. Ed usnul celkem brzo, ale Mie se nechtělo. Vytáhla tedy svůj notebook a začala cosi zkoumat. Byla hluboká noc, když se otevřely dveře do pokoje a vstoupila Lup.

"Nazdar...ty ještě nespíš?" podivila se Eli. "Ne, nechtělo se mi...a kruci, ono je už půl druhé ráno!" Mia se plácla do čela.Lup si mezitím vlezla do postele a řekla:

"Hezký zbytek noci..nevím, jak ty, ale mě se chce furt spát..." zabručela ještě zpod peřiny. Mia zívla a schovala notebook. Pak se taky uložila ke spánku a doufala, že ráno bude použitelná. Moc toho sice nenaspala, protože je Ed vzbudil kolem půl osmé ráno, ale byla ráda, že vůbec vstala. Když naši tři hrdinové vyšli z PokéCentra, zeptala se Lup:

"Co budeme dělat?" "Něco oddechovýho..." zívla na to Mia. "Mě je to vcelku jedno, třeba prozkoumat okolí." navrhl Ed. Nikdo neměl nic proti, dokonce ani Mia. A tak vyrazili. Nic zvláštního se nedělo (Mia byla za to ráda) a tak si ani nevšimli, že Lup zmizela. Až když se ozval Lupin hlas volající o pomoc, všimli si, že jim jeden chybí...

"POMOOOC...!" ozval se najednou Elilin hlas z křoví. "Lup!" vykřikla Mia.

"Co to sakra..." přidal se Ed, kterého křik parádně vyděsil. "Pojďme!" křikla Mia už mizící v křoví. Mia šla správně. Hned za křovím zela v zemi díra asi tak velká, aby do ní mohla spadnout Lup i v dračí podobě a dost malá, aby nebyla vidět za křovím hned vedle cesty. Zamyslela se. Spadnout tam jako Lup se jí moc nechtělo, ale...něco museli udělat! Potom si všimla, že na stěně té díry vedoucí nejspíše hluboko pod zem jsou vyčnívající kameny dost velké, aby se po nich dalo sešplhat dolů. Možná je to nějaká Pokémoní stezka. Nad tím teď ale Mia ani Ed moc nepřemýšleli a tak warnka předložila svůj plán Edovi. Tomu se do toho moc nechtělo, ale musel uznat, že to je asi nejbezpečnější možnost, jak se dolů dostat. Dolů lezli poměrně dost dlouho a v okamžiku, kdy se dotkli podlahy se denní světlo úplně vytratilo a obklopila je temnota.

"Tak, a co teď?" zeptal se Ed. "Moment, mám nápad. Ještě, že tu mám Auru!" odpověděla Mia a hodila Pokéball. Z něj se vynořila shiny Umbreonice s jemně svítícími kruhy a tázavě se na Miu podívala. Ta si k ní klekla a řekla jí: "Auro, Lup se stratila a nejspíše někde tady. My ale nemáme pořádné světlo. Můžeš nám posvítit prosím?" Aura se zvedla a záře z jejích kruhů a pruhů zesílila a rázem osvítila celou jeskyni. Nebyla nijak moc velká a vedla z ní jenom jedna chodba. Žádní Pokémoni tu však nebyli. Mia pokývla na Eda vydali se k té jedné chodbě, co z jeskyně vedla dál. Aura šla první, ale najednou zpozorněla. Došli právě do asi nejšitší části chodby a začal se ozývat hrozivý Pokémoní hlas, který Auru bez pochyby volal k sobě. Aura prudce zavrtěla hlavou a bojovně zakřičela do tm...

.... Už se nic neozývalo a tak se šlo dál. Ale ne moc dlouho protože se najednou na Auru začaly valit otrávené šipky. Mia před ni rychle skočila, proměnila se na draka a s řevem vychrlila na šipky plameny. Všechny šipky zmizely a oheň osvítil chodbu. Na stropě seděl Sableye a Weavile se škodolibými úšklebky.

"Umbrone, noční stín!" ozval se Edův hlas a kolem Aury a Mii prosvištěl stín, který o zlomek vteřiny později plnou silou narazil do Sableye, který spadl ze stropu. Aura ho přimáčkla k zemi Stínovým drápem. Weavile na stropě nic nedělal a Umbron pod ním zuřivě ňafal. Mia se chystala povolat na pomoc další Pokémony, když se ozvalo:

"Stíne! Awnare! Zpátky!" Ze stínu před nimi vystoupila vysoká štíhlá dívka oblečená do černého. Sableye i Weavile k ní přiskákali a vrčeli na oba Umbreony. "Co se tu děje?" nechápal Ed ani Mia.

"Ach, omlouvám se za Stína a Awnara. Víte, jsme tady a hledáme pod zemí tajné ztezky, tunely i jeskyně už několik let, žijeme tady a občas se stane, že se mi ti dva ztratí a páchají neplechu. Stalo se vám něco?" vysvětlila omluvně dívka a ještě dodala: "Já jsem Lillien a tohle je Stín," ukázala na Weavila, "a tohle Awnar." ukázala na Sableyeho.

"Já jsem Mia Adriana Skywalker a tohle je Edward Cealestis. Ztratila se nám kamarádka, když jsme chodili tam nahoře a máme za to, že je někde tady. Nevíte o ní?" odpověděla pohotově Mia. "Hmm...pojďte za mnou, jestli tu někde je a propátreli jste to v té části, odkud jste přišli, tak je jen jediné místo, kde může být. Pojďte za mnou." Lillien se otočila a s oběma svými Pokémony v patách zamířila dál chodbou. Mia a Edward ji následovali.

Brzy dorazili do prostorné jeskyně, která měla také jeden tunel směrem nahoru, tedy na povrch. U stěny seděla Lup a pořádala nějaké jídlo, vypadalo to jako bobule.

"Nazdaar!" zavolala vesele, jakmile si všimla Eda a Mii.

"Co tu..." začala Mia, ale Lup ji přerušila: "Viděla jsem za křovím nějaký stín, tak jsem se tam šla podívat a spadla jsem do nějaké díry. Přišli za mnou Weavile a Sableye, kteří mě nejspíš slyšeli volat a zavedli mě sem a ošetřili mi škrábance. A taky mi dali najíst." Mia se s úlevou usmála na Pokémony a řekla: "Je čas odtud vypadnout, není mi tu moc dobře. Můžeš jít, Lup?" Eli přikývla a postavila se. Pak je Lillien dovedla k tunelu skrytém ve stínu a řekla: "Příště si dávejte pozor! Takovýhle jeskyní je víc, největší jsou i zakreslené na mapě a snadno se v nich dá ztratit. Pár lidí už takhle skončilo. Sbohem!" A zmizela.

Vylezli u National parku, odkud poměrně snadno vrátili do Olivine city, odkud vyšli.

Pokračování příště =D!

- by Lolian

-

Komentář autora: KONEČNĚ! To jste se načekali, co? xD Enjoy ^^ Měl by pokračovat Darky :)


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.