2. - Patron Falera

20. 03. 2011 | † 12. 12. 2011 | kód autora: bfH

Příští den zrána vstal Wen brzo a vzbudil Falera. "Čas na snídani." hlesl směrem k Falerovi. A co bude? zeptalo se ho dráče v myšlenkách. "To co si ulovíš." odsekl Wen, uchopil Falera a hodil ho ke kleci s myší.

Já.. ji.. mám.. Zabít? kníkl Faler v hlavě Wenovi. "Přesně." řekl Wen když si připravoval snídani. Nadechl se jako kdyby se chtěl potopit a skočil do klícky. Myš vypískla a zalezla do rohu. Faler pomalu a váhavě lezl za ní. Pak vytáhl drápy a... sekl.

"Blah!" zaslechl Wen z klícky a hned se do ní šel podívat. Našel v ni Falera bledého jako stěnu a před ním myš s rozpáraným břichem a... hromádku zvratků. Wen se na to podíval a radši vytáhl další klícku s myší a hned tam přetáhl Falera. Pak odešel zpátky k přípravě vlastní snídaně. Faler stále bledý jako stěna pomalu cupital k myši. Najednou myš vypískla. Faler se vyděsil, otevřel tlamičku a vychrlil z ní ledový vzduch. V pár příštích vteřinách byla myš kostka ledu. "To už je lepší." lehce se pousmál Wen a uchopil myš. Ta mu ale uklouzla a roztříštila se na podlaze. Jejda. zaznělo Wenovi v hlavě. "Tak nic, dám ti kousek rohlíku." řekl Wen a dal Falerovi rohlík. Faler rohlík rychle zhltl. "Čas na další část tréningu." ozval se Wen a vyvedl Falera ven na zahradu. Uprostřed stál velký slaměný panák. "Za chvíli se přijdu podívat jak si vedeš." řekl Wen a zašel do domu cosi dělat.

Faler popošel k panákovi a udělal na něj pár ostrých výpadů a párkrát na něj vychrlil trochu ledového vzduchu. Za chvíli ho to ale přestalo bavit a zašel k blízkému jezírku. Zahleděl se do něj ale najednou po něm vyskočila štika. Překvapený Faler se nestihl bránit a štika ho strhla pod vodu. Faler se pod vodou zuřivě zmítal, a nakonec vyklouzl z štičí tlamy. Ovšem jako mladé dráče neuměl plavat a pomalu klesal ke dnu. V tu chvíli se ve vodě cosi zalesklo. K potápějící mu se Falerovi rychle připlaval kapr, a uchopil dráče opatrně do tlamičky. Poté spěšně vyplaval na hladinu a položil Falera na okraj rybníčku. Za chvíli se Faler vzpamatoval a pomalu se postavil. Tak za tohle... Ti kapře slibuju, že se nedotknu jediného jedince tvého druhu. usmál se na kapra Faler. V tu chvíli přišel Wen. "To je nadělení!" spráskl ruce když uviděl promočeného Falera. "Tož tohle už mi nedělej!" řekl Wen, zaběhl pro ručník a okamžitě v něm Falera odnesl domů.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.